תאונות דרכים

קבלת פיצוי מקסימלי
מחברות הביטוח - התמחות וניסיון
בייצוג נפגעי תאונות דרכים

Image

תאונות דרכים

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


עורך דין תאונות דרכים –ידאג לזכויות שלכם

עורך דין תאונות דרכים הוא מושג שסביר להניח שתחפשו בגוגל לפחות פעם אחת בחיים שלכם. מתאונות קלות בדרך לעבודה ועד פגיעות קשות בטיול לצפון – כל מקרה ומקרה מצריך עורך דין שידע להתמודד עם המקרה הספציפי מול חברות הביטוח והחוק ולהוציא אתכם מפוצים ומרוצים. גם אם הלכתם ברחוב או שלחלופין ישבתם מאחורי ההגה – הכתבה הזו בשבילכם

זה יכול לקרות לכם בכל רגע ובכל שעה ויכול להיגמר במכה קטנה בדלת המכונית או אפילו במקרה חמור יותר בחדר בית חולים. בין אם נגרם לכם נזק לרכוש או שחוויתם פגיעה פיזית כדאי לפנות לעורך דין מתאים שיעזור לכם למצות את זכויותיכם הכספיות והמשפטיות.

חשוב לדעת שלפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כל הנפגעים בתאונה זכאים לקבל פיצויים בגין נזק הגוף שנגרם להם בתאונה גם במקרה שהם לקחו חלק בגרימתה ונמצאו אשמים.

תפקידו של עורך דין תאונות דרכים הוא לעזור לכם בתביעה מול חברות הביטוח להוכיח שיש קשר סיבתי בין נזק הגוף הנטען לתאונה שכן חברות הביטוח מנסות להתחמק ולהימנע מתשלום הפיצויים למבוטח. חשוב לדעת שתהליך התביעה הוא מורכב ומצריך עורך דין מיומן ובעל ניסיון בתחום.

עורך דין שרית גרטנר יצחק ייצגה בעברה את חברות הביטוח והיא בעלת ניסיון רב בהתמודדות מול חברות הביטוח

את מי תובעים?תאונות הדרכים ודרכי קבלת הפיצויים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות – תאונות בדרך לעבודה, במהלך העובדה ובחזרה ממנה, ותאונות שמתרחשות בדרך ליעד אחר.

במקרה של תאונות שאינן תאונות עבודה ניתן לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו נהגתם או נסעתם בביטוח חובה, כפוף לכך שהנהג בעל רישיון נהיגה תקף. במידה  והולך רגל נפגע בתאונתת פגע וברח או כאשר אין ביטוח חובה לרכב יש לתבוע את קרנית (קרן לפיצוי נפגעים בתאונות דרכים).

קראו עוד על עו"ד לתאונת עבודה

במקרה של תאונות בדרך לעבודה יש לתבוע את ביטוח החובה של הרכב וכן את הביטוח הלאומי.

שכר הטרחה - לא מאיים כמו שזה נשמעתאונה יכולה להוות טלטלה כלכלית ורגשית לא קטנה למי שעובר אותה: אובדן כושר העבודה פוגם בהכנסות ונוצר חשש מהנטל הכלכלי שייווצר מהעלות הכרוכה בשכירת עורך דין.

שרית גרטנר יצחק גובה את תשלום שכר הטרחה בסוף ההליך המשפטי ומתוך סכום כספיי הפיצויים בלבד – התייעצו עכשיו בחינם: 0772304856

פגישת התייעצות ראשונה ללא תשלום היא דבר נרחב ומקובל ברוב משרדי עריכת הדין, ולאחר מכן שכר הטרחה שמשולם לעורך הדין הוא מעוגן בחוק וגובה התשלום נלקח באחוזים מסכום כספי הפיצויים והם נקבעים לפי התקדמות הליך התביעה ובאיזה שלב היא הגיעה להסדר:


•    8% מגובה כספי הפיצויים ישולמו לעורך הדין במקרה ונחתם הסכם פשרה עם חברת הביטוח לפני הגשת התביעה לבית המשפט.


•    11% יופרשו לשכר עורך הדין במידה והפשרה עם חברת הביטוח נעשתה לפני הדיון הראשון אך אחרי הגשת התביעה לבית המשפט.


•    13% במידה והתביעה הגיעה לבית משפט והשופט הוא זה שקבע את גובה סכום הפיצויים.


כיצד מגדיר החוק תאונת דרכים?

תאונת דרכים מוגדרת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה -1975 כ"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה" לרבות נסיעה (קראו עוד על עורך דין נזקי גוף), חנייה בנסיבות מסוימות, כניסה ויציאה מרכב, דחיפתו או גרירתו, טיפול דרך או תיקון דרך ברכב שלא במסגרת העבודה, התדרדרות או התהפכות הרכב, התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו וכו'.

מי זכאי לפיצוי בגין תאונת דרכים?

כל אחד שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי, כאשר אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה. גם נפגע אשר גרם לתאונת דרכים באשמתו הבלעדית זכאי לפיצוי מלא.

אז את מי תובעים?

כאשר הנהג או הנוסעים ברכב נפגעו בתאונה יש להגיש את התביעה נגד מבטחת הרכב בו נסעו בעת אירוע התאונה, כאשר הולך רגל נפגע בתאונת דרכים יש לתבוע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע.

במידה ומדובר בתאונת פגע וברח או כאשר נהג הרכב הפוגע אינו מבוטח בביטוח חובה במועד אירוע תאונת דרכים, עו"ד תאונות דרכים יגיש תביעה נגד "קרנית" - קרן שתפקידה לפצות נפגע תאונת דרכים אשר אין לו אפשרות לתבוע חברת ביטוח, אם מחמת שהרכב אשר גרם לתאונת הדרכים נמלט מהמקום ולא אותר, או מחמת שהולך הרגל נפגע על ידי רכב מבלי שהשימוש ברכב היה מבוטח בפוליסת ביטוח חובה.

עברתם תאונת דרכים ויש לכם שאלות חשובות? להתייעצות חינם חייגו עכשיו - 08-8679088

 

 
מאמרים וטיפים
מאמרים וטיפים
 

האם ניתן לקבל פיצוי תאונת דרכים ללא נכות?

26 ביולי 2019

תשלום תכוף תאונת דרכים – מה זה? ומי זכאי לקבל?

5 ביולי 2019

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

8 ביוני 2019

צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים

5 ביוני 2019

כללי הזהב לבחירת עורך דין תאונת דרכים מנצח

12 במאי 2019

דוגמאות לפיצויים תאונות דרכים

9 במאי 2019

5 עובדות שכדאי לדעת בדרך אל עורך דין תאונות אופנוע

20 בפברואר 2019

4 דברים שכדאי לבדוק לפני בחירת עורך דין תאונות דרכים

13 בפברואר 2019

ביטוח חובה לאופנוע עם השתתפות עצמית

13 בינואר 2019

תאונת דרכים אופניים

6 בנובמבר 2018

פגיעה במהלך נסיעה בתחבורה ציבורית

6 בנובמבר 2018

תאונת רכבת

31 באוקטובר 2018

תשלום תכוף

31 באוקטובר 2018

"צליפת שוט" ותאונת דרכים

31 באוקטובר 2018

פוליסת השתתפות עצמית לאופנועים

31 באוקטובר 2018

פיצויים בגין תאונות דרכים

31 באוקטובר 2018

תאונות לא שיגרתיות המוכרות כתאונות דרכים

31 באוקטובר 2018

את מי תובעים לאחר תאונת דרכים

31 באוקטובר 2018

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

31 באוקטובר 2018

תאונת פגע וברח

22 באוקטובר 2018

טיפים ועצות שימושיות לנפגעי תאונת דרכים

2 בספטמבר 2018

מהי תאונת דרכים?

2 בספטמבר 2018
 
שאלות ותשובות
שאלות ותשובות
 

כן. לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה - 1975 השאלה מי אשם בתאונה כלל אינה רלבנטית לעניין הפיצוי בגין נזקי גוף.

עלייך לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב אשר בו שהית בעת הפגיעה (נהגת או נסעת) בביטוח חובה. במידה וברכב השני נפגעו גם הנהג ו/או הנוסעים עליהם לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שלהם בביטוח חובה.
במקרה של תאונת דרכים כאשר יש לך ספק שיתכן ונפגעת גש מייד להיבדק במיון על מנת לוודא שלא מדובר בפגיעה רצינית. חשוב להקפיד בעת הביקור במיון לדווח לרופא הבודק על כל הפגיעות אשר מהן אתה סובל בעקבות התאונה ולוודא כי דברייך נרשמו בגיליון המיון.
אדם שנפגע כהולך רגל זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה. חשוב לקבל מנהג הרכב את כל פרטיו ובכלל זה תעודת ביטוח חובה.
בוודאי. בהתאם לחוק, ההתיישנות על תביעות מסוג זה הינה 7 שנים ממועד התאונה.
כן. אם כי במקרה שכזה עליך לפנות במקביל אל המוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את כל הפיצויים וההטבות המגיעות למי שמוגדר בחוק כ- "נפגע תאונת עבודה".
כל פגיעת גוף, קלה או חמורה, מזכה בפיצוי כספי מחברת הביטוח. על מנת להוכיח את הפגיעה יש להמציא לחברת הביטוח מסמכים רפואיים אשר בהם מתועדת הפגיעה.
במקרים בהם אין חברת ביטוח או שחברת הביטוח אינה ידועה, מופנות כל התביעות אל גוף שהוקם ע"פ חוק ושמו "קרנית" – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אשר פועל כחברת ביטוח רגילה לכל דבר ועניין.
כן. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מכיל הגדרות רחבות למדי למונח תאונות דרכים. כך למשל פגיעה בעת יציאה וכניסה לרכב תכללנה תחת ההגדרה של תאונות דרכים וכן פגיעה בעת ביצוע תיקון דרך, תוך כדי חניה, דחיפת הרכב, החלפת גלגל, פגיעות ממטען נופל מרכב עומד ועוד.
את עלות הבדיקה במיון תשלם חברת הביטוח, וכל שצריך לעשות על מנת שחברת הביטוח תשלם הוא להעביר לבית החולים העתק מאישור המשטרה שיתקבל בענף התנועה במשטרה.
תקופת ההתיישנות להגשת תביעה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינה 7 שנים מקרות התאונה.
במקרה של קטין תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18, היינו עד גיל 25 (עד גיל 18 יתבע באמצעות הוריו ולאחר מכן באופן עצמאי)
לא!
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אינו מחריג פגיעות גוף שנגרמו במסגרת נהיגה תחת השפעת אלכוהול

עניין שכר הטרחה קבוע בסעיף 16 לחוק הפלת"ד וכן בכללי לשכת עו"ד. אחוזי שכר הטרחה משתנים בהתאם לשלב בו הסתיים הטיפול בתיק:

8% אם הושגה פשרה לפני הגשת התביעה לבית משפט

11% אם הושגה פשרה לאחר הגשת התביעה לבית משפט

13% אם ההליך המשפטי הסתיים בפסק דין.
לסכום זה מתווסף מע"מ כחוק.

אוטובוס, מהווה כלי תחבורתי לכל דבר ועניין. ככזה הוא מבוטח בביטוח חובה, אשר אמור לפצות נפגעי גוף במקרה של תאונת דרכים.

הטיפולים הרפואיים ניתנים במסגרת קופת החולים הכלולים במסגרת סל הבריאות. באשר לטיפולים פרטיים שאינם נכללים בסל הבריאות ניתנים להחזר אך לא באופן מוחלט, לצורך כך בית המשפט באמצעות המומחה מטעמו יבחן את הצורך בהוצאות הטיפול הפרטי שאינו כלול בסל הבריאות.
בנוסף, הוצאות רפואיות לעתיד שאינם נכללים במסגרת סל הבריאות כגון: ניתוחים אסתטיים לתיקון נזקים ויזואלים או טיפולי שיניים עתידיים בהם יש צורך להחליף מידי מספר שנים כתרים או שתלים, כל אלו צריכים להיות כלולים בסכום הפיצוי שישלום לנפגע.

על הנפגע בתאונה לדעת כי גם אם הוא נפגע באופן קל יחסית הוא זכאי לפיצוי. היות ובתאונות ללא נכות רכיב ה"כאב וסבל" הינו הרכיב המרכזי בקבלת הפיצוי, הרי שעצם הביקורים אצל הרופאים וביצוע טיפולי פיזיותרפייה, יש בהן כדי להעיד על מצבו וסבלו של הנפגע וקבלתם בפועל תגדיל, איפוא, את סכום הפיצוי בגין רכיב זה.
יש להמציא את מכתב החיוב ממד”א לעורך הדין שמטפל בתביעה, על מנת שידאג כי חברת הביטוח תישא בהוצאה זו.

פוליסה עם השתתפות עצמית מהווה למעשה הסכמה של המבוטח לכך שהוא אינו מקבל פיצוי עבור כאב וסבל (עגמת נפש) עד לסכום של 25,000 ₪ וכן אינו מקבל פיצוי עבור 7 ימי עבודה ראשונים שבהם לא עבד בעקבות התאונה.
בפועל מדובר בפוליסה שכדאית בעיקר לחברת הביטוח ופחות למבוטח עצמו. רכישת פוליסה עם השתתפות עצמית מהווה בפועל ויתור של המבוטח על מלוא הפיצויים שהוא עשוי לקבל באותן תאונות שבהן מדובר בפגיעות קלות יחסית.