לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תביעות נזיקין – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

תאונות מדרכות בשטחים ציבוריים

אנשים שנפגעים מתאונות רחוב, אם מנפילה, התקלות בגדר, אבן שפה, או מכשול אחר, לא תמיד מודעים לאפשרות לתבוע את הגורמים האחראים לנפילתם.
המרחב הציבורי אומנם פתוח וחופשי לכל, אך לשטחיו אחראים אנשים שאמורים למנוע פציעות מהסוג הזה. החלק הקשה מגיע אחרי הפציעה היות והאדם נמצא בתחושת חוסר אונים מול גופים גדולים, חברות ביטוח ועו"ד המייצגים את אותם אלו האחראים על הכשלים.

כיצד יש לפעול לאחר נפילה בשטח ציבורי?

  1. קבלת טיפול רפואי במוך לאירוע - בריאותכם חשובה יותר מכל. במידה ונפצעתם דאגו להתפנות לבית החולים או ללכת לרופא. חשוב מאוד לספר לרופא את המקרה אשר בגינו נפצעתם ולקבל מהרופאים את כל המסמכים והטפסים הקשורים לפציעתכם, לרבות סיבת הפציעה. הרופאים מתעדים הכל ומסמכים אלו חשובים מאוד במידה ותרצו לתבוע. בנוסף חשוב שתשמרו על כל הקבלות בעבור הטיפולים הרפואיים שנזדקקתם אליהם בסמוך לתאונה (עורך דין לענייני נזיקין: איך לבחור עורך דין טוב?)
  2. מצלמים את המפגע – בעידן הנוכחי כולם מסתובבים עם מצלמות בנייד. אם יש באפשרותכם נסו לתעד את המקום בו אירעה התאונה. נסו לצלם את הכשל או המפגע שהביאו לנפילתכם. צלמו את פציעתכם או הסריטו את השתלשלות האירועים עד התאונה עצמה. לתיעודים כאלו משקל רב בתביעה.
  3. עדי ראייה – במידה וישנם אנשים שראו והבחינו במקרה, תקחו מהם פרטים, כמו שם וטלפון נייד. בבוא העת אותם אנשים יוכלו לשמש לכם כעדי ראייה.

מי אחראי על הרשלנות? את מי ניתן לתבוע?

במקרה של מפגע בטיחותי או כשל שגרם לנפילתכם, ניתן להגיש תביעה לגופים פרטיים (אם הם אחראים על אותו מרחב בו התרחשה התאונה) אלו יכולים להיות מועדוני ספורט, מתנסים, קניונים, מסעדות וכו.
בנוסף זאת יכולה להיות רשלנות של העירייה או של חברת האחזקה המספקת שירותים בעיר.

הרבה מן התאונות מתרחשות בגלל מפגעים אשר עליהם אחראית העירייה, והיא זאת שצריכה בסופו של דבר לתת את הדין. העירייה תנסה להוכיח שלא הייתה מודעת למפגע וכעובדה תצטרך להציג סיורים עירוניים שעברו במקום ושתפקידם היה לאתר כשלים ומפגעים.

הטעות הגדולה של הרבה אנשים היא שאחרי פציעה הם מתחילים לתבוע כמה גורמים ביחד ונכנסים למאבקים מול גורמים גדולים אשר יודעים טוב טוב להגן על עצמם.

לפגישת התייעצות עם עו"ד נזקי גוף שרית גרטנר יצחק חייגו עכשיו 077-2304856

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *