לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

אחוזי נכות ביטוח לאומי ותאונת עבודה – איך תקבלו את הזכויות שמגיעות לכם?

אז קרה המקרה ונפצעתם בעבודה – ועל גבי כל הכאבים מתווסף לו גם כאב ראש לא קטן. כדי למצות את הזכויות שלכם עליכם לתבוע את ביטוח לאומי, אשר ידוע כגוף מקפח. לכן כדאי להיוועץ בעורך דין מנוסה ולקרוא את הכתבה שלפניכם שתסביר לכם את הכל על מה שאתם צריכים לעשות אחרי שנפצעתם בעבודה.
אחוזי נכות ביטוח לאומי ותאונת עבודה: המדריך שיעשה לכם סדר בכל המושגים ויעמיד אתכם על הרגליים – פיזית וכלכלית

נפלתם מגובה רב או שהמעסיק התרשל בשמירה על הוראות הבטיחות: תאונות עבודה יכולות לקרות והן עסק לא נעים. תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת במהלך העבודה או בעקבותיה. לפעמים אלו שעוברים אותה יוצאים ללא נזק ולעיתים תאונות יכולות להיות קטלניות. במידה ועברתם תאונה, אשר פוגת בתפקודכם ובכושר העבודה שלכם ולו באופן זמני  יש לכם אפשרות לתבוע את המוסד לביטוח לאומי.

המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד שהוקם על פי חוק ותפקידו לדאוג לזכויות הכלכליות של אזרחי המדינה, בין השאר עובדים שנפגעו במהלך עבודתם. כל אזרח במדינה שמלאו לו 18 שנים בין אם הוא עובד ובין אם לא, חייב על פי חוק לשלם דמי ביטוח לאומי על מנת שיהיה מבוטח ויוכל בעת הצורך לקבל גמלאות וקצבאות. עובדים שכירים מתחלקים בתשלום דמי הביטוח הלאומי עם המעסיק שלהם, עצמאיים או מבוטחים שאינם עובדים משלמים דמי ביטוח בעצמם.

תהליך התביעה של ביטוח לאומי במקרה של תאונות עבודה מתנהל משני שלבים בסיסיים:

  1. הגשת התביעה

על מנת לקבל את הפיצויים והזכויות מהביטוח הלאומי יש לתבוע את המוסד תוך 12 חודשים מיום קרות התאונה. את התביעה מגישים על ידי מילוי טפסי תביעה מתאימים שניתן לשלוח דרך האינטרנט, הדואר או דרך הסניפים של המוסד לביטוח לאומי.

גם אם נראה ששלב זה פשוט, בטפסי התביעה מבקשים ממכם למלא את פרטי המקרה, לתאר את הפגיעה שלכם ולהצהיר שכל מה שכתבתם הוא אמת. הגרסה לקרות האירוע  שציינתם על גבי הטפסים רלוונטית וחשובה על מנת שהתאונה אכן תוכר כתאונת עבודה.

  1. ועדה רפואית

מזכיר ועדה ומספר רופאים הם חברי הועדה הרפואית. הועדה רפואית ביטוח לאומי היא הגורם, אשר קובע את נכותכם הזמנית והצמיתה, ובהתאם לקביעת הועדה תיקבע גובה הקצבה/ מענק לו תיהיו זכאים.

  • מענק–מי שנקבעה לו נכות בשיעור של 9%-19% זכאי לקבלת מענק חד פעמי .
  • קצבת נכות-מי שנקבעה לו נכות מעל 20% יהיה זכאי לקצבה חודשית לכל תוחלת חייו.

ליווי של עורך דין מנוסה ומומלץ בהליך הועדה הרפואית יעזור לכם בתהליך התביעה, ועורך דין טוב ידע לייצג אתכם בצורה מקצועית כדי שתקבלו את מרב אחוזי הנכות שמגיעים לכם על מנת שתקבלו את הזכויות המקסימליות שמגיעות לכם.

לשיחת ייעוץ חינם התקשרו לעו"ד ביטוח לאומי שרית יצחק גרטנר: 08-8679088

כתבה שיכולה לעניין אותך: תביעה ביטוח לאומי: 3 טיפים שישפרו לכם את תהליך התביעה

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *