לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

ביטוח לאומי אלרגיה

אלרגיה, ובעברית: רגשת, היא תגובה לא צפויה של מערכת החיסון לחומרים שהם בדרך כלל לא מעוררי מחלות, ולעיתים יכולים להיות טובים. הגוף מפתח רגישות לחומרים מסוימים בדרגות שונות, החל מאנשים שאלרגיים לחתולים ועד לרמה של סכנת חיים וחוסר יכולת לאכול במבה אצל ילדים אשר רגישים לבוטנים, לדוגמה. במקרים קיצוניים, הביטוח הלאומי מספק זכויות מסוימות למי שסובל מאלרגיה על מנת שיוכלו להתמודד ולהתנהל עם הביטוח הלאומי באלרגיה. כל הפרטים כאן:

אלרגיה היא תגובה של מערכת החיסון, אשר נעשית בצורה לא צפויה ובלתי רצויה. במקרה של אלרגיה, הגוף תוקף חומרים או גורם שמגיעים מבחוץ. המערכת החיסונית מייצרת נוגדנים אל מול חומרים שונים אשר נכנסים לגוף, ודואגת לסלק אותם.

אצל רוב בני האדם תופעה זו אינה קיימת, והם מגיבים בצורה טובה לחומרים שאינם מסוכנים, אך לפעמים קורה שהגוף מפתח רגישות יתר כלפי גורמים וחומרים מסוימים, ויוצרים בגוף את מה שנקרא אלרגיה.

אילו סוגי אלרגיות יש?

האלרגיות השונות שקיימות הן מגוונת, והנפוצות בהם הן אלרגיה ללקטוז (בעיקר חלב ומוצריו), בוטנים ואגוזים ועקיצות דבורים. חומרת האלרגיה משתנה מאי סבילות – חוסר יכולת של הגוף לחומר מסויים הגורם לכאבי בטן ושלשול, ועד לרמה מסכנת חיים שעלולה להוביל למוות.

ישנם אנשים שהאלרגיה פוגעת להם ברמת החיים ובקיום הרציף שלהם. לכן, ביטוח לאומי מכיר שבמקרים בהם האלרגיה מצריכה טיפולים או השגחה צמודה/חלקית ( כאשר מדובר על ילדים שסובלים מאלרגיה) יש מקום להענקת קצבה.


כתבה מעניינת - תביעה ביטוח לאומי


באילו אלרגיות מכיר הביטוח הלאומי?

ישנן מספר אלרגיות אשר המוסד לביטוח לאומי מכיר בהם כאלרגיה אשר דורשת מתן זכאות לקבלת זכויות, ביניהן ניתן למצוא אסטמה תעסוקתית, דלקות ומחלות עור, אלרגיה בדרכי הנשימה, ואלרגיה לטלק אשר גורמת לריאות להצטמק.

לאילו זכויות זכאים בעלי אלרגיות?

בעלי אלרגיות קשות זכאים לזכויות שונות. בראש ובראשונה זכאים בעלי אלרגיות לקצבת נכות כללית, קצבת ילד נכה, שירותים מיוחדים או קצבת נכות מעבודה – בתנאי שהם עונים על התנאים לקבלתם. כמו כן ניתן לקבל הטבות מס שונות, כמו פטור ונקודות זיכוי לאנשים הנמצאים בסביבה הקרובה של בעלי אלרגיה קשה, וכן גמלאות סיעוד, מענק נכות או קצבה עבור איבוד יכולת עבודה.

קצבת ילד נכה – במידה וקיים ילד בעל אלרגיה חמורה יינתן להוריו על ידי ביטוח לאומי עזרה כספית בעמצאות קצבת ילד נכה.

איך מממשים זכויות אלה?

כדי לתבוע את ביטוח לאומי על מנת לקבל את הזכויות המגיעות עקב אלרגיה, יש למלא ולהגיש את אחד מהטפסים הרלוונטיים בנוגע לסוג הקצבה המבוקשת: קצבת ילד נכה, נכות מעבודה או שירותים מיוחדים. את הטפסים ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי.

שימו לב:לעיתים באלרגיות שונות ובעיקר בקצבת ילד נכה ידרוש הביטוח הלאומי הוכחה לאלרגיה על ידי הצגה של תבחיני אלרגיה, המלצה למזרק אפיפן וכן תיעוד רפואי בזמן אמת, שמתעד טיפול רפואי שניתן להתקף נשימתי או אפילפטי.

כדאי להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי על מנת שתקבלו הדרכה מדויקת למיצוי כל הזכויות שלכם.

עו"ד שרית גרטנר יצחק מתמחה בתביעות לביטוח לאומי ובנושאי הקצבאות השונות.

לשיחת ייעוץ חינם התקשרו עכשיו: 08-8679088

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *