ביטוח לאומי

פנה למשרדנו בהקדם לקבלת בירור זכויותך וייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

Image

בטוח לאומי

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


עו"ד לביטוח לאומי

האזרח הקטן, בבואו לעמוד על זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי בשעת צרה, ניצב חסר אונים מול הליכים בירוקרטיים מורכבים, המונעים ממנו לקבל את המגיע לו.

על מנת לקבל קצבאות מטעם המוסד לביטוח לאומי, יש להגיש טפסים מתאימים, שרצוי למלאם באמצעות עורך דין, ולהגישם למוסד לביטוח לאומי.לאחר מכן, יזומן התובע לעמוד לבדיקה על-ידי ועדה רפואית, שתקבע את גובה נכותו.

כמה חשוב לפנות עורך דין מומחה לביטוח לאומי?

על החלטת הועדה הרפואית ניתן להגיש ערעור ולעמוד לבדיקה בפני ועדה רפואית לעררים, שגם עליה ניתן לערער לבית הדין לעבודה במידה ובהחלטתה נפלה טעות משפטית.

חשוב לציין שחלק לא מבוטל מהתביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי לקבלת קצבאות נדחות על ידי פקידי הביטוח הלאומי מסיבות כאלה ואחרות. במקרי דחייה, אין צורך לוותר על הזכויות, אלא לפנות  להליך משפטי בלווי של עו"ד ביטוח לאומי.

עורך דין ביטוח לאומי: ככה תלחמו בטחנות רוח


נכות, דמי מזונות, קצבת זקנה ופיצויים בגין פעולות איבה ותאונות עבודה: רשימת הנושאים והתביעות שמוגשות לביטוח לאומי ארוכה אך פעמים רבות הגוף שאחראי על הזכויות שלנו מתגלה כמנוכר ומרוחק. ההתנהלות מול ביטוח לאומי היא מורכבת, וכולנו שמענו לא פעם על מקרים מתסכלים בהם בעלי הזכויות לא קיבלו את שמגיע להם. מהכנה לוועדות רפואיות ועד לערעור בבית המשפט לעבודה – כל שלב הוא חשוב וכדאי לערב עורך דין ביטוח לאומי מנוסה כבר בשלב המילוי של הטפסים הראשוניים כדי להעלות את הסיכויים שלכם להצליח בתהליך. איך תנצחו בוועדות הרפואיות ואיך תמנעו מסחבת? עו"ד שרית גרטנר יצחק תחמש אתכם בידע – וגם תלחם בשבילכם

אז זה קרה: נפצעתם בעבודה או שאתם יכולים להיקרא כנפגעי פעולות איבה – הסיבה לא תשנה: מגיעות לכם זכויות ותגמולים מביטוח לאומי ואתם רוצים להגיש תביעה

הרבה אנשים פונים לביטוח לאומי בתביעה באופן עצמאי מתוך אמונה שיקבלו את הזכויות המגיעות להם, אך לרב הם מתאכזבים לגלות מוסד אטום, קריטריונים נוקשים ופקידים שמסרבים לממש את זכויותיהם. במקרים רבים אף בקשת התביעה שלהם נדחית עוד מראש על ידי נציג התביעות של ביטוח לאומי, עוד לפני שהגיעו לוועדה רפואית.

הסטטיסטיקה מראה כי פניה לביטוח לאומי באמצעות עורך דין ביטוח לאומי מיומן אשר מכיר את אופן ההתנהלות הדרוש בשלבים המוקדמים של התהליך תקצר את התהליך, תהפוך אותו לפשוט יותר ותמקסם את הסיכויים שלכם לצלוח את הוועדות הרפואיות המאתגרות עם חיוך. דון קישוט היה מנצח אילו רק היה לו את עורך הדין המתאים.

תהליך הגשת תביעה בעקבות תאונת עבודה– ליווי מהפסיקים הראשוניםבמקרה ואתם תובעים את ביטוח לאומי בנושא מסוים, תצטרכו להגיש טופס מתאים ובו תמלאו את כל הפרטים האישיים שלכם וכן מידע על המקרה שבגינו אתם מגישים את התביעה: שמכם והכתובת שלכם וכן תיאור מלא של פרטי הפגיעה שאליו תצרפו מסמכים רפואיים רלוונטיים.

שלב זה הוא יסודי וחשוב ועליו מסתמך פקיד התביעות בבואו להחליט אם התאונה מהווה תאונת עבודה. עירוב של עורך דין מקצועי ומנוסה כבר בשלב זה מעלה את הסיכויים להימנע מסחבת ולמיצוי מלא של הזכויות שלכם.

שרית גרטנר יצחק היא עו"ד בעלת ניסיון רב בהתנהלות מול ביטוח לאומי וועדות רפואיות, והיא תעזור לכם לנסח את טפסי התביעה ותלווה אתכם באופן אישי עד שתקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם.
ועדות רפואיות

לאחר הכרה בתאונה כתאונת עבודה יש צורך להגיש תביעה לנכות שלאחריה תזומנו לוועדה רפואית. בוועדה הרפואית הרופאים יבחנו את המסמכים שלכם, יתחקרו אתכם בנוגע למצבכם הבריאותי ויבדקו האם קיימים ליקויים גופניים שעל פיהם ייקבעו לכם אחוזי הנכות.

אחוזי הנכות נקבעים לפי "ספר הליקויים" המגדיר את הפגיעות ואת הזכויות שניתנות בעבור כל פגיעה, ועורך דין אשר בקיא בחוק ידע להציג את המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר על מנת שיקבעו לכם את אחוזי הנכות המקסימלים עבור הפגיעה ממנה הינכם סובלים.


ערעור– זה לא סיפורלא פעם קורה שוועדה רפואית מקבלת החלטה שגויה, ולכן ניתן להגיש ערעור לוועדה רפואית לערערים, אשר גם שם תזכו לייצוג של עו"ד שרית גרטנר יצחק ובמקרים שגם וועדה זו דוחה את בקשת הערער באפשרות עורך הדין להגיש תביעה בבית הדין לעבודה, שם מתגלה לא אחת כי ההחלטות שמתקבלות בוועדות שגויות.

קראו עוד על ועדה רפואית ביטוח לאומי


עו"ד שרית גרטנר יצחק היא עורכת דין מנוסה שעסקה בעברה בייצוג של חברות הביטוח והיא בקיאה באופן ההתנהלות הדרוש מול גופים אלה -

קבלו ליווי אישי ומקצועי עכשיו - לכתובת המשרד לחצו כאן

 
מאמרים וטיפים
מאמרים וטיפים
 

מחלות עור המוכרות בביטוח הלאומי – על המחלות ועל הזכויות שלכם!

16 באוגוסט 2019

ביטוח לאומי – נכות כללית: כל מה שחשוב לדעת!

13 באוגוסט 2019

תביעה ביטוח לאומי– איך תעשו זאת נכון?

9 ביולי 2019

ביטוח לאומי אלרגיה

7 במאי 2019

ועדה רפואית ביטוח לאומי – שאלות ותשובות

19 באפריל 2019

החמרת מצב ביטוח לאומי תאונת עבודה

17 באפריל 2019

גמלת נכות

14 באפריל 2019

4 טיפים שיכינו אתכם לוועדה רפואית גורלית

11 באפריל 2019

ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה

16 במרץ 2019

תאונת עבודה ביטוח לאומי: מקרים שקרו באמת

13 במרץ 2019

תביעה ביטוח לאומי: 3 טיפים שישפרו לכם את תהליך התביעה

3 במרץ 2019

4 סיבות לקחת עורך דין לענייני ביטוח לאומי

14 בפברואר 2019

איך להתכונן לוועדה רפואית בביטוח לאומי?

12 בפברואר 2019

אלרגיה מסכנת חיים לחלב

6 בנובמבר 2018

זכויות נפגעי עבודה מול המוסד לביטוח לאומי

6 בנובמבר 2018

זכויות משרתי קבע מול משרד הביטחון וביטוח לאומי

6 בנובמבר 2018

אי ספיקה בעורקי הרגליים וקצבת ניידות

6 בנובמבר 2018

סילקוזיס ומחלת מקצוע

6 בנובמבר 2018

זכויות נפגעי שבץ מוחי במוסד לביטוח לאומי

6 בנובמבר 2018

תסמונת התעלה הקרפלית

6 בנובמבר 2018

מיקרוטראומה

6 בנובמבר 2018

מחלת מקצוע

6 בנובמבר 2018

תביעה להחמרת מצב

6 בנובמבר 2018

ערר על קביעת הועדה הרפואית

6 בנובמבר 2018

נכות כללית

6 בנובמבר 2018
 
שאלות ותשובות
שאלות ותשובות
 
ככלל, יש להגיש את התביעה לביטוח לאומי בהקדם האפשרי, ולכל היותר תוך שנה מיום התאונה, ולכן כדאי להזדרז. ייתכן אפילו שזה כבר מאוחר מדי.

ביטוח לאומי יכול להכיר בהתקף לב או אירוע לב כתאונת עבודה, אך צריך להוכיח כי  התקף הלב התרחש כתוצאה מהעבודה – עקב אירוע מיוחד, לחץ, לקוח בעייתי, ויכוח עם סדרן, עומס חריג, איחור או תאונה . מומלץ  לפנות לגורם מקצועי כדי להוכיח את הקשר הסיבתי.

במסגרת חוק הביטוח הלאומי, קיימת רשימה של כ-40 מחלות מקצוע אשר מוכרות כמזכות בפיצוי מהמוסד לביטוח הלאומי, אך לצורך ההכרה, יש להוכיח מה היו תנאי עבודתו של העובד, במשך כמה שנים נחשף לאותם חומרים, באיזו תדירות, ולעיתים אף יש צורך בחוות דעת של מומחים רפואיים אשר יחוו דעתם בדבר הקשר הסיבתי בין המחלה לבין תנאי העבודה.

מדובר בתשלום לעובד שכיר או עצמאי, אשר נפגע בתאונת עבודה וכתוצאה מכן, נפגעו הכנסותיו.
דמי הפגיעה ישולמו לתקופה של עד 91 ימים מאז התאונה, בכפוף להמצאת "תעודה רפואית לנפגע עבודה" , שהינה אישור המחלה של נפגעי העבודה.
הבסיס לחישוב דמי הפגיעה הינו 75% מהשכר הממוצע / מההכנסות הממוצעת של העובד עובר לתאונה, בכפוף למספר סייגים.

תקנה 15 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956, קובעת מקרים, בהם הועדה מטעם המוסד לביטוח לאומי רשאית להגדיל את דרגת הנכות הצמיתה/הקבועה שתקבע לנפגע העבודה, במידה ומוכח שעקב הנכות חלה ירידה בהכנסות הנפגע.
במסגרת זו, בוחנת הועדה את גילו ומקצועו  של הנפגע, ובודקת האם הנכות גרמה לכך, שהנפגע אינו מסוגל לחזור לעבודתו או לעיסוקו וכתוצאה מכך חלה ירידה ניכרת בהכנסותיו לזמן בלתי מוגבל.