לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה

איך מקבלים פיצויים לאחר תאונה בעבודה?

ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה: זהו בקצרה ההליך שעובר מי שנפגע בתאונת עבודה.ידע מוקדם והבנה של התהליך שאתם הולכים לעבור ישפרו את התביעה שלכם לביטוח לאומי ויעזרו לכם להתנהל בחכמה וביעילות בכל שלב בדרך.
מהו בדיוק כל שלב, מה הדגשים שצריך לשים לב אליהם ואיך להתכונן לועדה רפואית ביטוח לאומי – רמז: תשיגו לכם עורך דין טוב. המדריך המלא

תאונת עבודה  

תאונת עבודה נחשבת ככזו אם קרתה במהלך העבודה או  תוך כדי הנסיעה או ההליכה של העובד לעבודה מביתו או מהמקום שבו הוא ישן. כמו-כן אם התאונה עבודה התרחשה בדרך חזרה הביתה, גם אז יראו בה תאונת עבודה. 

תאונת עבודה יכולה להיות לדוגמה: 

 • נפילה מגובה רב
 • שימוש לא נכון בכלי עבודה שמוביל לפציעה
 • החלקה על הרצפה תוך כדי העבודה.

ההגדרה של תאונת עבודה כוללת בתוכה מחלות עבודה ומיקרוטראומה. 

מחלת עבודה היא מחלה שנגרמה בגלל העבודה וקשורה לאופי העבודה, לדוגמה:

 • סרטן (לעובדים שנחשפים לחומרים מסוכנים בעלי קרינה או לאסבסט)
 • שחפת (לעובדים בבתי חולים)
 • אסטמה (צבעים, כבאים)

מיקרוטראומה לעומת זאת היא נזק שנגרם על ידי חזרה על פעולות מתמשכות שעושות נזקים קטנים עד שהם מצטברים לכדי פגיעה של ממש, לדוגמה:

 • בעיות בגב: דוור שמרים משקל כבד ומחלקי גז
 • שורש כף היד: טבחים שמקלפים ירקות

טיפ: אם קרתה לכם תאונת עבודה תעדו ישר אחרי התאונה את הפציעה שלכם, את התאריך והשעה שבה התאונה קרתה, פרטי עדים לאירוע אם יש ושמרו את כל המסמכים הרפואיים שאתם מקבלים בבית החולים ובמרפאות. שמרו את כל הקבלות והחשבוניות שקיבלתם ופנו להתייעץ עם עורך דין כבר מהרגע הראשון על מנת שידריך אתכם בצעדים הבאים שלכם. 

ביטוח לאומי 

לכל עובד במדינה – שכיר או עצמאי יש זכויות סוציאליות שבאפשרותו לנצל, והם כוללות את:

 • חברות הביטוח הפרטיות
 • המעסיק (במקרה של רשלנות בעבודה)
 • גורם צד ג' (במקרה של פגיעה שקרתה באשמת גוף אחר שלא קשור למעסיק או לחברות הביטוח

כמו כן באפשרותכם לתבוע את הביטוח הלאומי, וככל הנראה זוהי תהיה התביעה המרכזית והחשובה שלכם. ביטוח לאומי משלם מידי שנה כ-4.5 מיליארד שקלים לנפגעי תאונות עבודה, וחלק מזה יכול להיות שלכם.

טיפ: את התביעה מגישים על ידי מילוי ושליחה של טופס תביעה בשל תאונת עבודה, וניתן להגיש אותו לבד אך כדאי מאד להיעזר בעורך דין שיפלס לכם את הדרך לקבל תוצאות יותר טובות בוועדה הרפואית ובתביעה בכלל.עורך דין שרית גרטנר יצחק היא עורכת דין מומחית לתביעות מול ביטוח לאומי אשר תעזור לכם לעבור תהליך קל ופשוט יותר, עם סיכויים גבוהים יותר לזכות בסכומי כסף גדולים.
לשיחת חינם ללא התחייבות וללא עלות התקשרו עכשיו: 08-8679088


ועדה רפואית:


כדי לקבוע אם תקבלו מענק חד פעמי  או קצבה אתם תוזמנו לוועדה רפואית אשר תפקידה לקבוע את אחוזי הנכות שלכם – בהתאם לתקנות הביטוח לאומי – קביעת דרגת נכות.

טיפ: הוועדה הרפואית כוללת בדיקה גופנית ותשאול המבוטח. מדובר בסיטואציה מבלבלת ומלחיצה, אשר יכולה לגרום לכם לענות בצורה לא עניינית לשאלות שישאלו אתכם – ובכך לפגוע בסיכויים שלכם לקבל תגמולים. לכן כדאי להופיע לוועדה רפואית עם עורך דין על מנת שידבר עבורכם בוועדה וידאג להשיג עבורכם את מקסימום הזכויות המגיעות לכם.

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *