לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

ועדה רפואית ביטוח לאומי – שאלות ותשובות

תפקידה של הוועדה הרפואית בביטוח לאומי היא לקבוע אם לנפגע נותרה נכות ואם לוא. מה הרכב הועדה, איך היא קובעת את אחוזי הנכות, ואיך ניתן לערער על ההחלטה שלה? כל השאלות שאתם צריכים לשאול על ועדה רפואית – והתשובות עליהן.

מהי ועדה רפואית ביטוח לאומי?

ועדה רפואית של ביטוח לאומי מורכבת מרופא מומחה ומזכיר הועדה, שתפקידם לבדוק ולאבחן את הנפגע, ולקבוע לפי הממצאים שלהם אם אותו אדם זכאי לגמלה, ואם כן האם מדובר במענק חד פעמי או קצבה חודשית. כמו כן הוועדה תקבע האם הנכות היא זמנית או צמיתה.

כיצד מתנהלת הועדה הרפואית?

נבדק בוועדה רפואית יצטרך להזדהות בכניסה לוועדה עם תעודת זהות בעלת תמונה. לאחר מכן תצטרכו לטעון את כל טענותיכם, להציג את הפגיעות שלכם ובמידה והם מגבילות אתכם בביצוע פעולות מסוימות – פרטו כיצד.  במידה ולרופא יהיו שאלות הוא יראיין אתכם בנוגע לפציעה שלכם.

מזכיר הועדה יסכם את טענותיכם, אתם תחתמו כי כל מה שנכתב בפרוטוקול אכן נאמר על ידם ולאחר מכן תצטרכו לחתום על הסכמתכם לעבור בדיקה גופנית.

הרופא יערוך לכם בדיקה גופנית במהלכה הוא יבדוק את הפגיעה ואת המגבלות שהיא מייצרת. יכול להיות שהוא יבקש מכם לעשות פעולות מסוימות על מנת לאבחן את חומרת הפציעה ואת המסוגלות שלכם לתפקד בהתאם לסוג הפציעה, כמו למשל ללבוש בגד או לכופף את הברך.

ביכולתו של רופא הוועדה לזמן אתכם לוועדה רפואית נוספת וכן להפנות אתכם לבדיקות רפואיות נוספות, ככל שאלה נדרשות.

כיצד נקבעת הנכות?

אחוזי הנכות נקבעים לפי ספר הליקויים – מסמך שנקרא גם "ספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה" אשר בו מפורטים כל סוגי הליקויים האפשריים ואת אחוזי נכות שניתן לקבוע על כל פגיעה וליקוי.

הרופא יקבע כמה אחוזי נכות תקבלו, והאם הם זמניים או לתמיד, וכן מועד תחולת הנכות.

אולי יעניין אותך לקרוא על גמלת נכות

האם ההחלטה של הועדה הרפואית סופית?

זה תלוי בכם. ביכולתכם להגיש ערעור ולקבל זימון מחדש לוועדה רפואית לערערים – זמן הערעור והתנאים לעשות זאת משתנים בין סוג ועדה לוועדה, לכן כדאי להתייעץ עם עורך דין במידה ואתם לא מרוצים מתוצאות הועדה על מנת להשיג את מבוקשכם.

האם ניתן להכניס מלווה לוועדה הרפואית?

כן. זוהי זכותכם החוקית להביא אתכם מלווה לוועדה הרפואית, וכן להכניס את עורך הדין שלכם לוועדה על מנת שייצג אתכם. במידה ואתם זקוקים לתרגום תוכלו להביא אתכם מלווה.

כמה זמן עורכת הועדה הרפואית?

בדרך כלל ועדה רפואית נמשכת מספר דקות ולכן חשוב להגיע מסודרים וממוקדים על מנת שתוכלו להספיק להציג במסגרת הזמן את כל טענותיכם.

ליצירת קשר עם עו"ד שרית גרטנר יצחק לחצו כאן

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *