לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

מה נחשב לתאונת עבודה?

אחת ולתמיד מה נחשב לתאונת עבודה ולמה חשובה ההגדרה הזאת?

תאונת עבודה היא תאונה שארעה תוך כדי ועקב העובדה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה. זו יכולה להיות תאונה שנובעת מרשלנות המעסיק, מאי עמידה בתקנות בטיחות, וזאת יכול להיות טעות אנוש רגעית שלא ניתן היה לצפות אותה מראש או תאונת דרכים.

מה נחשב לתאונת עבודה:

  • פציעות במהלך העבודה – יש מקצועות שהסיכון להיפצע בהן גבוה יותר מאשר בעבודות אחרות. כמו רתך, נגר, בנאי, מנקי חלונות בבניינים גבוהים וכו. בעבודות אלו צריכה להיות הקפדה על נהלי בטיחות ברמה גבוהה. אך גם בעבודות שאינן מסוכנות, כמו מפתח תוכנה או מוכר בחנות בגדים, קיים סיכוי להיפצע, בין אם זה במדרגות או על רצפה חלקה. אפשר להחליק, להיתקל במשהו, ליפול ולהיחבל.
  • נפילות במהלך העבודה – לאחרונה התרבו מספר המקרים של נפילות באתרי בניה. במקרים כאלה שניתן להוכיח הפרה של תקנון הבטיחות יתבע הנפגע בנוסף לתביעה מול ביטוח לאומי גם את המעסיק.

קראו עוד על תביעת תאונת עבודה


  • תאונות דרכים– בנסיעה ממקום המגורים לעבודה או בחזרה ממנה, במהלך העבודה לדוגמא בדרך לפגישה או לרכוש ציוד משרדי. במקרה של תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי בנוסף לתביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב המעורב בתאונה בביטוח חובה.
  • מחלות סמויות– עבודות שבמסגרתן עובדים עם חומרים מסוכנים ביולוגיים, כימיים, או בעלי קרינה. עבודות הסמוכות לזיהום אוויר, עשן ופיח.

תופעות של כאבי גב עקב ישיבה ממושכת, דלקות במרפק ועוד. לרב מדובר בתביעות שקשה להוכיח את הקשר הסיבתי בין תנאי העבודה לבעיה הרפואית, אך עורך דין מנוסה בתחום יוכל לדעת אם יש פה עילה לתביעה.

האם המעסיק תמיד חייב בפיצוי העובד?

ניתן לתבוע את המעסיק בתביעת נזיקין רק במקרים בהם ניתן להוכיח רשלנות המעסיק לקרות התאונה - עוד על עו"ד לענייני נזיקין

יתכן שהמעסיק יוכיח שחלק מהאשמה מוטלת על העובד עצמו, שלא נהג על פי ההנחיות. לטענה זו קוראים "אשם תורם". במקרה כזה ישולמו לנפגע פיצויים מופחתים מהמעסיק.

  1. האם היה אשפוז?
  2. האם נזקק הנפגע להמשך טיפול רפואי? שיקום?
  3. האם נגרמה נכות?
  4. כמה זמן נעדר הנפגע מעבודתו והאם הוא יכול לחזור אליה בתום תקופת החלמה?
  5. האם יש כאן חשש לרשלנות או אי עמידה בתקנון הבטיחות?

לשיחת ייעוץ חינם התקשרו לעו"ד שרית יצחק גרטנר: 08-8679088

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *