לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

מחלות עור המוכרות בביטוח הלאומי – על המחלות ועל הזכויות שלכם!

 

נגעים ומחלות בעור לא תמיד מתגלים בין לילה. במקרים רבים מחלות העור יופיעו לאחר מספר שנים מהרגע שבו החולה נחשף לשמש, לזיהום או לחומרים מסוכנים ובדרך כלל מדובר בנזק מצטבר. כאשר אנו יכולים להוכיח כי למחלת העור יש קשר ישיר לעיסוק המקצועי, מחלת העור תוגדר כ"מחלת מקצוע" והחולה זכאי לתגמולים ולפיצויים על הנזקים לעור.

מתי מחלת עור תוגדר כמחלת מקצוע?

החוק מגדיר רשימה של מחלות עור המוכרות כמחלת מקצוע. סוגי המחלות כוללים קבוצה של מחלות עור אשר עלולות להופיע כתוצאה מחשיפה לשמש, לחומרים מסוכנים, לקרינה או למזיקים אחרים שבהם אפשר "להיתקל" במסגרת העבודה.

יש מחלות עור שהוגדרו במשך השנים כמחלות עור המאופיינות כמחלות מקצוע.

מלנומה – זהו אחד מסוגי הסרטנים הממאירים הנפוצים ביותר, סרטן המתפתח במקרים רבים כתוצאה מחשיפה יתרה לקרני השמש.

קרצינומת תאי הבסיס – זהו גידול ממאיר המוכר כאחד הסוגים של סרטן העור, כאשר חשיפה מוגברת לשמש או קרינת UV או UVS מהווים סיבה מרכזית להופעת המחלה.

סרטן תאי הקשקש זהו גידול הנראה כבליטות או כתמים המלווים קשקשת או עור קשה. סרטן תאי הקשקשת מתחיל כפצע קטן ומדמם שאינו מחלים אשר לעתים מעיד על גידול שפיר, אך ללא טיפול הוא עלול להתפשט לרקמות העמוקות של העור ולהיהפך לסרטן ממאיר.

החוק קובע כי מחלות כמו אקזמה או אלרגיה קשה שנגרמו כתוצאה מחשיפה בעבודה לגז או לאבק יכולות להיחשב כמחלת מקצוע.

בעיקרון, כל מחלת עור שהתובע מצליח להוכיח כי היא נגרמה עקב חשיפה בעבודה לגורמים מסוכנים, יכולה להיחשב כמחלת מקצוע.

בין תחומי העיסוק הנמצאים בסיכון גבוה למחלות עור, אפשר למנות את העובדים הבאים: עובדי מרפאה ומעבדות החשופים לחומרים מסוכנים ולקרינה רדיואקטיבית, עובדים בתחום התעשייה, עובדים במספרות, עובדים בתחום האלקטרוניקה והפלסטיק. כל אלו נחשפים לחומרים מסוכנים העלולים להזיק לעור הגוף.

עובדי בניין, עובדי גינון, מצילים בחוף הים, מנופאים ופועלים בתחומים נוספים נחשפים במשך שעות ארוכות לקרינה מסוכנת של השמש ועלולים ללקות בנגעי עור או במחלות עור קשות.

נפגעתם ממחלת מקצוע? מהן הזכויות שלכם?

כמו במחלות מקצוע אחרות, גם חולים במחלות עור שהוכרו כמחלות מקצוע, זכאים לפיצוי מטעם המוסד לביטוח הלאומי. רמת הפיצוי נקבעת בהתאם לרמת הנזק או לרמת הפגיעה כפי שנקבע על ידי וועדות רפואיות של הביטוח הלאומי. ככל שדרגת הנכות עולה, כך גם רמת הפיצוי תהיה גבוהה יותר.

חולה אשר הוועדה הרפואית הכירה קבעה לו דרגת נכות בין עשרה לתשעה עשר אחוזים, יהיה זכאי למענק חד פעמי. חולה שהוכר כבעל נכות של עשרים אחוז ומעלה יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות חודשית.

חליתם במחלת עור? עו"ד ביטוח לאומי שרית גרטנר יצחק צברה ניסיון של למעלה מ-15 שנות ניסיון וייצגה בהצלחה מאות נפגעים במגוון של תביעות, וביניהן גם תביעות במחלות מקצוע.

רוצים לבדוק את זכאותכם לפיצוי? צרו קשר, שיחת ייעוץ ראשונה ללא התחייבות! התקשרו - 08-8679088

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *