לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים

צליפת שוט היא פגיעה מורכבת וקשה שמתאפיינת בכאבי צוואר, ראש וגב קשים ומשתנים.

פגיעת צליפת שוט (Whiplash Injury) היא פגיעה הנגרמת לרוב בתאונת דרכים  בעקבות טלטלה של הראש והצוואר קדימה ואחורה. כתוצאה מהתנועה הפתאומית והמהירה של הראש נגרם נזק ברקמות הרכות של עמוד השדרה וכן מתיחה או קריעה של שרירי הצוואר.

צליפת שוט: התסמינים

התסמינים של צליפת שוט משתנים וכוללים בין השאר כאבים בראש, בצוואר ובעורף ומגבלה תנועתית באזור, סחרחורות וכאבי ראש.

בדרך כלל לאחר התאונה יופיעו כאבים בעוצמה נמוכה יחסית, הכוללים כאב ראש, צוואר ועורף וכן בחילות והקאות. לאחר 24 שעות הכאבים יתגברו וייתכן ותיווצר מגבלה בתנועת הצוואר והעורף.

בתקופת ההחלמה יכולים להופיע תסמינים כמו כאבים בצוואר ובעורף, מגבלה תנועתית וכן בעיות נוירולוגיות כמו תחושות נימול ביידים, קשיי התרכזות, הירדמות, מתח ועצבנות.

במקרים קיצוניים, עלולות להופיע תופעות שונות כמו כאבי ראש קשים, טנטונים באוזניים וכן בעיות ראיה ושיווי משקל.

דרכי טיפול ותהליך החלמה

מיד לאחר התאונה או בסמוך לה, ככל שניתן יש לפנות לחדר המיון על מנת לעבור בדיקות שונות  כמו רנטגן ולעיתים סיטי, על מנת לאבחן את הפגיעות וכן לשלול פגיעות אחרות כמו שברים וקרעים. דווחו לרופא על כל כאב, אפילו הקטן ביותר, על מנת שתוכלו לאבחן את מצבכם הרפואי מוקדם ככל שניתן.

במקרים קלים של פגיעת צליפת שוט הטיפול יתמקד במתן משככי כאבים ופיזיותרפיה, והתסמינים יכולים לחלוף תוך חודש עד חודש וחצי, בין השאר ע"י חבישה של צווארון רפואי.

במקרים בהם יתווספו טנטונים, חוסר שיווי משקל ובעיות ראיה לתסמינים הללו יהיה צורך לפנות לרופאים מומחים כמו א.א.ג, רופא עיניים ונוירולוג.


חשוב לקרוא תשלום תכוף תאונת דרכים


גם במקרים כאלה, הטיפול הרפואי הוא מורכב ומשלב טיפול תרופתי וטיפול פיזיותרפי, ובשנה הראשונה של השיקום התסמינים יכולים להיות בעוצמה חזקה עד כדי הפרעה לשגרת החיים, ולעיתים לא יופיעו כלל.

במקרים קלים הפגיעה תעבור תוך 4-6 שבועות, ובמקרים קשים יותר היא יכולה להמשך זמן רב ואף להותיר נכות לצמיתות.

אחוזי הנכות וסכומי הפיצויים אשר יינתנו לאדם שעבר פגיעת צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים אינם קבועים ומשתנים בהתאם למספר תנאים ופרמטרים, כמו חומרת הפציעה, גיל הנפגע, רמת השכר שלו לפני התאונה והאם הפציעה הותירה נכות לצמיתות.

משרדה של עו"ד שרית גרטנר יצחק מעמיד לרשותכם צוות מומחים רפואי ומשפטי שייעצו וילוו אתכם בכל שלב בתביעה, וידריכו אתכם כיצד להתנהל במצבים מורכבים כמו אלה. לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות התקשרו עכשיו: 08-8679088

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *