לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – שאלות ותשובות

תאונות דרכים – שאלות ותשובות

כן. לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה - 1975 השאלה מי אשם בתאונה כלל אינה רלבנטית לעניין הפיצוי בגין נזקי גוף.

עלייך לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב אשר בו שהית בעת הפגיעה (נהגת או נסעת) בביטוח חובה. במידה וברכב השני נפגעו גם הנהג ו/או הנוסעים עליהם לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שלהם בביטוח חובה.
במקרה של תאונת דרכים כאשר יש לך ספק שיתכן ונפגעת גש מייד להיבדק במיון על מנת לוודא שלא מדובר בפגיעה רצינית. חשוב להקפיד בעת הביקור במיון לדווח לרופא הבודק על כל הפגיעות אשר מהן אתה סובל בעקבות התאונה ולוודא כי דברייך נרשמו בגיליון המיון.
אדם שנפגע כהולך רגל זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה. חשוב לקבל מנהג הרכב את כל פרטיו ובכלל זה תעודת ביטוח חובה.
בוודאי. בהתאם לחוק, ההתיישנות על תביעות מסוג זה הינה 7 שנים ממועד התאונה.
כן. אם כי במקרה שכזה עליך לפנות במקביל אל המוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את כל הפיצויים וההטבות המגיעות למי שמוגדר בחוק כ- "נפגע תאונת עבודה".
כל פגיעת גוף, קלה או חמורה, מזכה בפיצוי כספי מחברת הביטוח. על מנת להוכיח את הפגיעה יש להמציא לחברת הביטוח מסמכים רפואיים אשר בהם מתועדת הפגיעה.
במקרים בהם אין חברת ביטוח או שחברת הביטוח אינה ידועה, מופנות כל התביעות אל גוף שהוקם ע"פ חוק ושמו "קרנית" – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אשר פועל כחברת ביטוח רגילה לכל דבר ועניין.
כן. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מכיל הגדרות רחבות למדי למונח תאונות דרכים. כך למשל פגיעה בעת יציאה וכניסה לרכב תכללנה תחת ההגדרה של תאונות דרכים וכן פגיעה בעת ביצוע תיקון דרך, תוך כדי חניה, דחיפת הרכב, החלפת גלגל, פגיעות ממטען נופל מרכב עומד ועוד.
את עלות הבדיקה במיון תשלם חברת הביטוח, וכל שצריך לעשות על מנת שחברת הביטוח תשלם הוא להעביר לבית החולים העתק מאישור המשטרה שיתקבל בענף התנועה במשטרה.
תקופת ההתיישנות להגשת תביעה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינה 7 שנים מקרות התאונה.
במקרה של קטין תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18, היינו עד גיל 25 (עד גיל 18 יתבע באמצעות הוריו ולאחר מכן באופן עצמאי)
לא!
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אינו מחריג פגיעות גוף שנגרמו במסגרת נהיגה תחת השפעת אלכוהול

עניין שכר הטרחה קבוע בסעיף 16 לחוק הפלת"ד וכן בכללי לשכת עו"ד. אחוזי שכר הטרחה משתנים בהתאם לשלב בו הסתיים הטיפול בתיק:

8% אם הושגה פשרה לפני הגשת התביעה לבית משפט

11% אם הושגה פשרה לאחר הגשת התביעה לבית משפט

13% אם ההליך המשפטי הסתיים בפסק דין.
לסכום זה מתווסף מע"מ כחוק.

אוטובוס, מהווה כלי תחבורתי לכל דבר ועניין. ככזה הוא מבוטח בביטוח חובה, אשר אמור לפצות נפגעי גוף במקרה של תאונת דרכים.

הטיפולים הרפואיים ניתנים במסגרת קופת החולים הכלולים במסגרת סל הבריאות. באשר לטיפולים פרטיים שאינם נכללים בסל הבריאות ניתנים להחזר אך לא באופן מוחלט, לצורך כך בית המשפט באמצעות המומחה מטעמו יבחן את הצורך בהוצאות הטיפול הפרטי שאינו כלול בסל הבריאות.
בנוסף, הוצאות רפואיות לעתיד שאינם נכללים במסגרת סל הבריאות כגון: ניתוחים אסתטיים לתיקון נזקים ויזואלים או טיפולי שיניים עתידיים בהם יש צורך להחליף מידי מספר שנים כתרים או שתלים, כל אלו צריכים להיות כלולים בסכום הפיצוי שישלום לנפגע.

על הנפגע בתאונה לדעת כי גם אם הוא נפגע באופן קל יחסית הוא זכאי לפיצוי. היות ובתאונות ללא נכות רכיב ה"כאב וסבל" הינו הרכיב המרכזי בקבלת הפיצוי, הרי שעצם הביקורים אצל הרופאים וביצוע טיפולי פיזיותרפייה, יש בהן כדי להעיד על מצבו וסבלו של הנפגע וקבלתם בפועל תגדיל, איפוא, את סכום הפיצוי בגין רכיב זה.
יש להמציא את מכתב החיוב ממד”א לעורך הדין שמטפל בתביעה, על מנת שידאג כי חברת הביטוח תישא בהוצאה זו.

פוליסה עם השתתפות עצמית מהווה למעשה הסכמה של המבוטח לכך שהוא אינו מקבל פיצוי עבור כאב וסבל (עגמת נפש) עד לסכום של 25,000 ₪ וכן אינו מקבל פיצוי עבור 7 ימי עבודה ראשונים שבהם לא עבד בעקבות התאונה.
בפועל מדובר בפוליסה שכדאית בעיקר לחברת הביטוח ופחות למבוטח עצמו. רכישת פוליסה עם השתתפות עצמית מהווה בפועל ויתור של המבוטח על מלוא הפיצויים שהוא עשוי לקבל באותן תאונות שבהן מדובר בפגיעות קלות יחסית.

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *