לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

תאונת דרכים בעבודה את מי תובעים?

מתי לתבוע, את מי לתבוע, והאם עורך דין יכול לעזור לי?

האם תמיד תאונת דרכים בעבודה נחשבת "תאונת עבודה"?

כל תאונת דרכים המתרחשת בזמן העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה תוגדר כ"תאונת עבודה", למרות זאת התביעה שונה מתביעת תאונת עבודה רגילה, בה לרוב תובעים את המעסיק על המחדל שגרם לתאונה. המפגש בין תביעות תאונות דרכים ותביעות תאונות עבודה הוא ייחודי. יש כאן שילוב של שתי תביעות וכדאי לנו לדעת את מי תובעים ומתי, על מנת לא לאבד את זכויותינו.

את מי אפשר לתבוע בתאונת דרכים בעבודה?

תביעה כנגד חברת הביטוח שמבטחת את הרכב בביטוח חובה - נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירת פלילית וכל שימוש ברכב מנועי צריך להיעשות כחוק. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף של הנהג, נוסעיו, והולכי רגל במידה ונפגעים למעט במקרים חריגים.

ביטוח לאומי–כולנו משלמים לביטוח לאומי חודש בחודשו על מנת לבטח את עצמינו לימים קשים כשנצטרך סיוע. במקרה שתאונת דרכים היא גם תאונת עבודה ניתן להגיש תביעה לדמי פגיעה ותביעה לנכות. 

מתי פונים למי?

גם בתאונות דרכים בעבודה, כמו בכל תאונה, נפעל בשלבים בהתאם לדרגת התאונה ורמת הנזק שנגרם לנו:

בתאונה קלה –נזק לרכב בלבד– פונים לחברת הביטוח. כאמור ניתן לתבוע את הביטוח המקיף שלנו או את צד ג'.

בתאונה המערבת פגיעת גוף ללא נכות– פונים תחילה לביטוח לאומי. אם התאונה היא תאונת דרכים בעבודה מגישים בקשה לדמי פגיעה. על סמך אישור הרופא לחופשת מחלה, יכסה הביטוח הלאומי 90 יום על פי 75% מהמשכורת שלכם בשלושה חודשים שקדמו לתאונה.

בתאונה קשה יותר אשר הותירה נכות ניתן להגיש תביעה לנכות לביטוח לאומי או לטעון לנכות במסגרת התביעה המשפטית כנגד חברת הביטוח, כאשר מדובר בשני אפיקים אשר משלימים האחד את השני.

חשוב לדעת - : אם תפנו קודם כל למוסד לביטוח לאומי ותיידעו אותו על תאונת העבודה שעברתם, אחוזי הנכות שייקבעו לכם, יחייבו אתכם לאחר מכן בתביעה שתגישו כנגד חברת הביטוח לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

ומה יקרה אם תבחרו להגיש קודם כל תביעה לבית המשפט נגד חברת הביטוח, ורק לאחר מכן לפנות לביטוח הלאומי? היות שמדובר בתביעה בגין תאונת דרכים, בית המשפט ימנה מומחה מטעמו שיקבע את אחוז הנכות עקב התאונה.

לאחר שדרגת הנכות שלכם תיקבע על ידי המומחה מטעם בית המשפט, זה יהיה שיעור הנכות הרפואית שתחייב במסגרת ההליך המשפטי, גם אם בינתיים ייקבע שיעור נכות אחר בביטוח הלאומי. 

חשוב לדעת שאם בחרתם קודם כל להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח, ונקבע לכם אחוז נכות מסוים, תחויבו להציג אותו מאוחר יותר בביטוח הלאומי - מכוח עיקרון תום הלב.

כדאי להיוועץ בעו"ד לתאונות דרכים בעבודה כדי להבטיח תוצאות טובות לטווח ארוך.

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *