לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

תשלום תכוף תאונת דרכים – מה זה? ומי זכאי לקבל?

מה זה תשלום תכוף?

תהליך של תביעה בתאונת דרכים יכול להיות ארוך. לעיתים מדובר בהתנהלות מול מוסדות שונים, שלכל אחד מהם זמן תגובה אחר. בינתיים עד לקבלת הפיצויים, ההוצאות לא ממתינות. הוצאות על ריפוי, שיקום, אובדן כושר עבודה ועוד, יכולות להיות גבוהות מאד. 

תשלום תכוף הוא מפרעה. מתן סיוע כספי ראשוני לנפגע וזאת עד להכרעה סופית בתביעתו. תשלום תכוף הוא תהליך ייחודי למקרים של נפגעי תאונות דרכים בלבד.


כתבה שמסבירה על דמי פגיעה


למי מגיע תשלום תכוף תאונת דרכים?

תשלום זה מיועד למקרים של תאונת דרכים קשה, כאשר בעקבות הפציעה לא יוכל הנפגע לעבוד תקופה ארוכה. כדי להיות זכאי לקבלת תשלום תכוף על הנתבע להוכיח שבהעדר פיצוי תכוף לא יוכל לעמוד בהתחייבויות הבסיסיות ביותר.

מה המטרה?

כאשר כתוצאה מהתאונה רמת החיים של התובע נפגעת, קבלת עזרה כספית לאחר התאונה יכולה לעזור לו לכסות את החשבונות הרפואיים הגדולים והבלתי צפויים שלו, על מנת שרמת החיים שלו לא תפגע מהותית כתוצאה מפגיעתו.

למי פונים לקבלת תשלום תכוף תאונת דרכים?

הכתובת להגשת בקשה לתשלום תכוף היא חברת הביטוח שמבטחת את הרכב המעורב בתאונה בביטוח חובה.

האם זה מסובך?

להגשת בקשה לבית המשפט כמה שלבים, שיש למלא אחריהם בקפידה:

  • שולחים בדואר רשום לחברת הביטוח טופס בשם "דרישה לתשלום תכוף" .
  • ממתינים 60 יום.
  • מגישים לבית המשפט טופס בשם "בקשה לתשלום תכוף". חשוב לצרף אליו עותק של טופס הדרישה לתשלום.

כיצד בית משפט יכול להחליט בבקשה?

בית המשפט יכלול החליט על גובה התשלום התכוף בהתאם לגובה הכנסתכם ורמת החיים שלכם בעת התאונה, ולהפעיל שיקול דעת אל מול ההוצאות שלכם בעקבותיה.

אך בית המשפט יכול גם לסרב במקרה שהבקשות מוגזמות. אם ניתן להוכיח שמדובר בצרכים חיוניים הקשורים לבריאות הנפגע, הנטייה היא לאשר את גובה הסכום הנדרש.

  1. האם צריך עורך דין בשביל זה?

כל זמן שהמקרה לא מגיע לבית משפט, וחברות הביטוח מסתדרות בינן לבין עצמן ואף הציעו לך הסדר שמקובל עליך, אינך בהכרח זקוק לעורך דין. רק במקרים שסירבו לבקשתך לתשלום תכוף ואתה ניגש לבית משפט, מומלץ להסתייע בעו"ד תאונות דרכים מנוסה שמבין את התהליך. עורך דין מכיר את הפרטים הקטנים ואת חשיבות לוחות הזמנים בהגשות, ולפעמים מדובר בסכומים שחבל להפסיד אותם.

גם במקרה שהתביעה איננה מגיעה לבית משפט ואתה סבור שיתכן שמגיע לך יותר מחברות הביטוח, אתה מוזמן להתייעץ עם עורך דין ולקבל ממנו הערכה של הסכום שתוכל לקבל.


כתבה חשובה את מי תובעים לאחר תאונת דרכים

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *