לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


תאונות דרכים – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

תביעה ביטוח לאומי: 3 טיפים שישפרו לכם את תהליך התביעה

כבר מילאתם את הטפסים, שכרתם עורך דין ועשיתם מחקר ועכשיו אתם מחכים לוועדה הרפואית? למרות מה שאתם יודעים, יכול להיות שיש דרכים לשפר לכם את הליך התביעה מול המוסד לביטוח לאומי. לפני שאתם מגישים את התביעה - קבלו עצות וטיפים איך לשפר ולייעל את התביעה שלכם ולחייך כל הדרך לוועדה הרפואית.

  1. קצבת הבטחת הכנסה

הגשתם תביעה לקצבת נכות וגם קיבלתם דמי פגיעה, אבל 90 הימים שבהם קיבלתם תשלום חלפו ואתם עדיין נשארתם חסרי יכולת לעבוד ולהביא הביתה פרנסה. לכן, ביטוח לאומי דואג למשפחות ולאזרחים ויש באפשרותכם לקבל קצבת הבטחת הכנסה.
כדי לקבל קצבת הבטחת הכנסה עליכם למלא טופס רלוונטי ולהגיש אותו דרך הסניף, הדואר או האינטרנט בצירוף אישור רפואי על הפגיעה ועל משך הזמן שבהם אתם לא יכולים לעבוד, ותוכלו לקבל קצבה לתקופה של עד 6 חודשים.

גובה הקצבה הוא דינמי והוא תלוי בגיל, בסטטוס ובמצב המשפחתי שלכם, והוא מתחיל מ-1,756 שקלים בחודש ליחיד בגילאי 20 עד 24, ומסתיים ב-4,466 ליחיד מעל גיל 55 ועד הפנסיה.
בנוסף, מגישי בקשה לקצבת נכות אינם צריכים להתייצב בשירות התעסוקה כדי לקבל את הקצבה – בשונה מהזכאים האחרים לקצבת הבטחת הכנסה 

  1. הכינו את עצמכם לוועדה הרפואית

הוועדה הרפואית יכולה להוות סיטואציה מלחיצה ומרגשת עבור רוב האנשים. הרופאים חמורי הסבר, מזכיר הוועדה שראה הכל והתחושה שבודקים האם אתם מדברים אמת יכולה להוציא מגברים מחושלים התרגשות של נערה בת 16. וודה רפואית היא הליך מהיר שבו לעיתים הנבדקים נכנסים ויוצאים מהחדר אחד אחרי השני ויכול להיות שתרגישו שאיך שנכנסתם כבר יצאתם – בלי שבאמת התייחסו אליכם.

לכן, כמו בכל מקרה קיצון כדאי להתכונן מראש. זכרו היטב מה אתם בדיוק רוצים לומר, מהו סיפור המקרה שלכם ובאילו טיעונים רפואיים תשתמשו. ביימו לעצמכם סימולציות שמדמות את הוועדה הרפואית ותנסו להעלות על דעתכם כל שאלה  אפשרית. התכוננות מבעוד מועד תביא אתכם מוכנים יותר לוועדה הרפואית, רגועים ומוכנים לכל תרחיש.

  1. תעשו לעצמכם טובה, שכרו עורך דין

כבר בספר בראשית מכריז אלוהים ש"לא טוב היות האדם לבדו" ואנחנו אומרים: לא טוב היות התובע ללא עורך דינו. כמובן, את התביעה לביטוח לאומי אתם יכולים להגיש לבד ובכוחות עצמכם, אבל ליווי של עורך דין מהרגע הראשון הוא צעד שקול וחכם יותר.

עורך דין לענייני ביטוח לאומי מנוסה ימלא אתכם את טפסי התביעה שמשפיעים באופן ישיר על החלטות פקיד התביעות, אשר קובע אם התאונה הינה תאונת עבודה, ילווה אתכם לוועדה הרפואית ואם צריך גם יגיש לכם ערעור לבית הדין, עד שתקבלו את מה שמגיע לכם.


כתבה מומלצת עבורך: תביעה לדמי פגיעה


חשוב לדעת, שרב שכר הטרחה של עורך הדין משולם באחוזים מהסכומים שתקבלו, ככה שלא תצטרכו לשאת בהוצאה כבדה מכיסכם האישי.

עורכת הדין שרית גרטנר יצחק היא עו"ד מנוסה שמתמחה בתביעות לביטוח לאומי ולאורך השנים צברה ניסיון רב בתיקים של תביעות תאונות דרכים, תביעות נכות מעבודה ודיני נזיקין – כך שתקבלו עורכת דין שתלחם בשבילכם עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם. 

לשיחת ייעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו: 08-8679088

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *