לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


ביטוח לאומי – מאמרים

תאונות דרכים – מאמרים

איך להתכונן לוועדה רפואית בביטוח לאומי?

 

אז הגשתם את התביעה, שלחתם את הטפסים ולקחתם (אנחנו מקווים) ליווי צמוד של עורך דין. התביעה שלכם מתקדמת יפה ואתם עומדים להגיע למשוכה האחרונה הועדה הרפואית: בעולם של תחרויות ספורטביות ועדה רפואית בביטוח לאומי היא הגמר - השלב המכריע שיקבע האם תנצחו בתביעה – וכמה כמה. איך תעברו אותה יותר בקלות? העצות לפניכם

ועדה רפואית היא אסופה של רופאים מומחים ומזכיר ועדה שתפקידם הוא לבחון את מצבו הגופני והתפקודי שלכם, למדוד את הנזקים שנגרמו לכם ולקבוע לפי תוצאות הבדיקה ונסיבות המקרה שלכם – האם מגיעים לכם אחוזי נכות, ואם כן אז כמה.

בתהליך נורמטיבי של ועדה רפואית תצטרכו להגיע עם מסמכים רפואיים רלוונטים וכל תיעוד אחר שיכול לתמוך בראיות ולחזק את הטיעונים שלכם ותוכלו להתלוות על ידי עורך דין שייצג אתכם ואת המקרה שלכם בצורה רהוטה ויותר מדוייקת. בתחילת הועדה תצטרכו להזדהות בשמכם ולאחר מכן יבקשו ממכם הרופאים את התיעוד הרפואי שלכם, ישאלו אתכם שאלות שונות על מנת להבין מהו המצב הרפואי שלכם ויערכו לכם בדיקה גופנית.

ועדה רפואית היא המשוכה האחרונה בדרך שלכם לקבלת גמלת נכות, ולעיתים גם המכשול הקשה ביותר. למרות הציפייה שהרופאים יהיו אנושיים ויבינו את מצבכם,  הקריטריונים שצריך לעמוד בהם כדי לקבל אחוזי נכות קשים ומורכבים לפיצוח. הרופאים מחויבים ל"ספר הליקויים" - רשימת מחלות וליקויים המופיעה בתוספת לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), אשר מפרט את גובה האחוזים שתקבלו עבור כל פגיעה, כך שהאופן שבו תציגו את הפציעה ישפיע על החלטת הוועדה.

ההתנהלות מול הועדה הרפואית מורכבת, ולכן כדאי שתתכוננו מראש ותנסו להבין איך עובדת הועדה הרפואית.

הגישו את התביעה יחד עם עורך דין

למרות שאת התביעה אפשר לעשות גם לבד, מומלץ מאוד לקחת ליווי של עורך דין כבר בהתחלת התהליך. עורך דין לביטוח לאומי מנוסה יוכל להציג את המקרה שלכם בצורה טובה ומשכנעת יותר ולהדריך אתכם בכל צעד. לטפסי התביעה הראשוניים יש השפעה רבה על הועדה הרפואית שתתן חשיבות לכתוב בהם, וככל שתביעה מנוסחת באופן מפורט וברור יותר יש לה יותר סיכויים להתקבל ולאחוזי הנכות שלכם להיות גבוהים יותר.

לכן כדאי להתייעץ ואף לקחת עורך דין שייצג אתכם ישר אחרי שנפצעתם או נפגעתם על מנת שהתביעה שלכם תהיה קלה ומהירה יותר.

במשרד עורכי הדין של שרית גרטנר יצחק תשלום שכר הטרחה משולם באחוזים מכספי התמלוגים ורק כאשר תקבלו אותם בפועל. לשיחת ייעוץ ללא התחייבות חייגו עכשיו: 08-8679088

 

התאמנו בבית על הצגת פרטי המקרה שלכם

ועדה רפואית היא אירוע שיכול להיות מלחיץ ומרגש בו זמנית– העתיד הכלכלי והרפואי שלכם יקבע ע"י רופאי הוועדה, ולא פעם זה יכול לבלבל אתכם ולגרום לכם לאמר את מה שאתם לא רוצים ולשכוח להציג את המידע שבאמת נחוץ לומר.
לכן כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין אשר ייצג אתכם בוועדה ויתאר את מצבכם הרפואי והתפקודי בעקבות התאונה.

קראו עוד על עורך דין נזקי גוף

 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות
ולתיאום פגישה
הזן פרטים ונחזור בהקדם

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *